Başkandan

Bekir Taner Ateş
BATİAD Yönetim kurulu başkanı

Değerli Batiad Üyelerimiz,
Kıymetli sektör paydaşlarımız
Covid 19 Pandemi süreci tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de derinden etkiledi ve etkiler ağırlaşarak devam etmektedir.
Salgında ikinci dalga etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir.
Sürecin başlangıcı olan yılbaşında düzelen ve büyüme beklentisi içerisine giren tekstil sektörümüz süreç ile birlikte en fazla zarar gören yara alan sektörlerden biri olmuştur.
Hazırlık aşamasında olan ve hazırlığı bitmiş yaz sezonu ürünlerimiz ne yazık ki ya üreticimizin elinde kaldı ya da tüccarın bir kısmı da satış mağazalarında yok fiyatına satılmak zorunda kaldı.
Satış şeklimizden dolayı birçok yurt dışı müşterilerimizden ciddi sipariş iptalleri ile birlikte var olan ödeme vadesi gelen alacaklarınız ödenmedi ya da ciddi iskontolar talep edildi.
Sürecin ilk aylarında bu tabloyla karşılaştık.
Devletimiz bu süreçte zarar gören firmalarımıza ve genel olarak sektöre çeşitli şekillerde kredi ve teşvikler vererek yaraları sarmaya çalıştı
Sürecin uzaması bu iyileşmeyi de ortadan kaldırmaktadır.
En önemli sektör üye sorunumuz müşterilerimiz ülkemize gelememektedir.
Acil olarak yapılması gereken ürünlerimizin müşterilerimize ulaşması noktasında kargo tanıtım ve e-ticaret noktasında kolaylıklar yapılmasıdır.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen bizler üretmeye ve istihdam oluşturmaya devam edeceğiz. Moralimizi yüksek tutacağız birlik ve beraberliğimize her zamandan daha çok dikkat edeceğiz
Tüm üyelerimize önce sağlık bir yaşam ve işlerinde başarılar diliyorum.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Değerli üyelerimiz,

İstanbul Ticaret Odası 21 dönem seçimlerinin Kasım ayında yapılacağı belli olmuştur.                 Üyelerimiz  arasında İTO'na çalışma yapmak isteyenlerle Yönetim kurulu olarak istişare toplantısı planlanmaktadır.23/08/2022  saat:10:00 da yapılması planlanan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin derneğimize müracatları rica olunur.Bu toplantı konuya özel olarak ilgilenen üyelerimizle sınırlıdır.Batiad YK.

 

This will close in 20 seconds